Koszty życia w Kalifornii - lipiec

IMG_20140630_115929No i znowu minął miesiąc. Nie mogę uwierzyć, że jesteśmy w Kalifornii już prawie rok. Ponieważ postanowiłam, że będę spisywać wydatki przez pierwszy rok pobytu tutaj, wygląda na to, że nawet mi się uda. Dziś zapraszam na podsumowanie za lipiec. ;)

Zakupy

Na zakupy spożywcze i higieniczne wydaliśmy $477.54. Masakra! Myślę, że to wynik robienia zakupów w Trader Joe’s, w którym sprzedawana jest żywność organiczna. Wszystko przez to, że spodobało nam się mleko ich marki. :P Oprócz tego zamawialiśmy zakupy z dostawą do domu z Safeway, żeby sprawdzić jak im to wychodzi (nie jestem zadowolona) oraz w Google Shopping Express (jestem zachwycona :P ). W lipcu sprawiliśmy sobie nowy grill elektryczny, w związku z czym wydatki „domowe” wyniosły $316.23.

Posiłki poza domem

Suma wydana na restauracje jest podobna do tej z czerwca – $289.44. Tym razem jednak nie byliśmy na żadnych wakacjach, więc – tak jak przewidywałam – na posiłki poza domem wydajemy coraz więcej.

Samochód

Paliwo kosztowało nas w lipcu $293.42. Łatwo wywnioskować, że nigdzie dalej nie jeździliśmy. Wymiana części w samochodzie oraz przegląd wraz z samochodem zastępczym kosztowały $815.68 (resztę pokryła gwarancja). Zwrot części ubezpieczenia za samochód wyniósł $67.12. Firma, w której mamy ubezpieczenia ma chyba politykę, żeby nie dać nam o sobie zapomnieć i co miesiąc przysyła nam czek lub żądanie zapłaty – nigdy nie wiemy, co znajdziemy w skrzynce. ;-)

Mieszkanie i opłaty

W tym miesiącu nie płacimy za mieszkanie – w pakiecie powitalnym otrzymaliśmy dwa miesiące wynajmu gratis (za to pozostałe miesiące są droższe :P ). Za prąd zapłaciliśmy $12.54. W nowym mieszkaniu mamy też gaz, ale operator jeszcze do tego nie doszedł… Opłata za internet wyniosła $16.67 – mniej niż zazwyczaj – to też efekt rozregulowania się rachunków w związku z przeprowadzką. Otrzymaliśmy odszkodowanie za uszkodzenia spowodowane przez firmę przeprowadzkową na kwotę $150.

Zwiedzanie

W lipcu nigdzie nie wyjeżdżaliśmy, ale ponieważ planujemy wycieczkę na Alaskę, to musieliśmy zapłacić depozyt za wynajem samochodu w wysokości $205.15.

Inne

W sklepie JCrew kupiliśmy dwie męskie koszule (100% lnu i 100% bawełny) za „kosmiczną” sumę $30.41. Prezenty na rocznicę ślubu kosztowały $98.05. Gra na iPada kosztowała $1.99. Pompka do roweru – $27.19. Telefony tradycyjnie $80. Książki związane z moim nowym hobby – $47.74. Mój cudowny Mąż zapłacił fortunę za paletkę i 6 piłeczek do pingponga – $79.60. Próbuje mnie przekonać, że zrobił świetny interes. :P

Postanowiliśmy odwiedzić okulistę/optyka. Ja zbadałam wzrok ($49) oraz kupiłam nowe okulary ($69), obydwie sumy to kwoty, które dopłaciliśmy do sum pokrywanych przez ubezpieczyciela. Mąż zbadał wzrok ($83) i kupił nowe soczewki kontaktowe ($114.48) – te sumy nie uwzględniają ubezpieczenia, dopiero będziemy to rozliczać i (mam nadzieję) dostaniemy zwrot większości kosztów. W aptekach wydaliśmy $80.86. Pralnia kosztowała $61.75 (za $1.75 piorą i prasują koszule męskie, za taką cenę to mi się nie chce nagrzewać żelazka). Spróbowałam też ciekawej usługi polegającej na przywożeniu świeżych odmierzonych składników na obiad wraz z przepisami. Ze zniżką z groupona za trzy obiady dla dwóch osób zapłaciliśmy $29.74. Myślę, że nie będziemy z tej usługi więcej korzystać, bez zniżki jest ponad dwa razy drożej.

Rozpoczął się nowy kwartał, więc cashback z karty kredytowej powrócił do rozsądnej wysokości i wyniósł $57.45.

Zakupy: $793.77
Posiłki poza domem: $289.44
Samochód: $1041.98
Mieszkanie i opłaty: -$120.79
Zwiedzanie: $205.15
Inne: $795.36

Razem: $3004.91

2 przemyślenia nt. „Koszty życia w Kalifornii - lipiec

  1. oh, wynika z tych wyliczeń, że samochód jest „oczkiem w głowie”
    no, ale jak żyć w Kalifornii bez auta.
    Drogi ten „koń”

    1. To taki szczególny miesiąc, że wydaliśmy trochę na przegląd samochodu, a mało na inne rzeczy, takie jak mieszkanie. Średnio samochód kosztuje nas mniej niż w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>